15کتاب جدید | بلاگ

15کتاب جدید

تعرفه تبلیغات در سایت

پانزده عنوان كتاب تازه توسط یك مؤسسه ی انتشاراتی به چاپ رسید:

كتاب «هنر به منزله تجربه» نوشته جان دیویی با ترجمه مسعود علیا در ۵۱۹ صفحه با شمارگان ۱۶۵۰ نسخه و قیمت ۲۲ هزار تومان از سوی انتشارات ققنوس به چاپ رسیده است .

در معرفی این كتاب عنوان شده است: «هنر به منزله تجربه» نمونه ای كلاسیك از رویكرد عملگرایانه (پراگماتیستی) به هنر است و به قلم فیلسوفی نوشته شده است كه خود یكی از نامدارترین متفكران عملگرا محسوب می شود.

دیگر كتاب تازه منتشرشده از سوی این ناشر، رمان «یوحنا پاپ مؤنث» نوشته دونا كراس با ترجمه جواد سیداشرف است كه در ۸۳۲ صفحه با قیمت ۲۹ هزار و ۵۰۰ تومان به چاپ رسیده است.

در یادداشت پشت جلد كتاب می خوانیم: دوناكراس با قلم توانای خود سرگذشت مسحور كننده یكی از فوق العاده ترین و بااراده ترین بانوان قرون وسطای مغرب زمین ـ یوهانا اینگل هایم ـ را در قالب رمانی تاریخی و هیجان انگیز به رشته تحریر درآورده كه تا قرن هفدهم شخصیتی آشنا و شناخته شده بود و تازه پس از آن تاریخ نامش از اسناد رسمی واتیكان حذف و وجودش انكار شد.

همچنین كتاب «درآمدی به اندیشه و آثار ساموئل بكت» نوشته رونان مك دونالد با ترجمه علی اكبر پیش دستی در ۲۳۱ صفحه با قیمت ۵۸۰۰ تومان منتشر شده است.

در معرفی این كتاب عنوان شده است: مقصود از تألیف كتاب حاضر، یاری رساندن به دانشجویان، تماشاگران نمایش و خوانندگان غیرحرفه یی است تا بتوانند نقادانه به بكت و آثار مهم او بیاندیشند. لیكن این كتاب به جای یافتن پاسخ و حل این معما، به طرح پرسش های مربوط و مناسب دست می زند. این اثر همچنین مقدمه ای بر آثار بكت محسوب می شود.

اما دو كتاب «خودیاری» (تفسیر ۵۲ ایده طلایی از ساموئل اسمایلز) نوشته استیو شیپ ساید و «در باب شهریار» (تفسیر ۵۲ ایده طلایی از نیكولو ماكیاولی) نوشته تیم فیلیپس با ترجمه مریم تقدیسی از سوی انتشارات ققنوس به چاپ رسیده اند.

كتاب «خودیاری» كه در ۱۷۳ صفحه و با قیمت ۴۵۰۰ تومان منتشر شده، از مشهورترین كتاب های قرن ۱۹ در زمینه فضایل اخلاقی، سخت كوشی ، قناعت و پشتكار به شمار می رود.

كتاب «در باب شهریار» هم كه در ۱۷۴ صفحه و با قیمت ۴۵۰۰ تومان انتشار یافته، رساله ای موجز در باب قدرت و دولتمردی در دوران رنسانس است.

كتاب «لایب نیتس» نوشته نیكولاس جالی نیز با ترجمه سیدمسعود حسینی در ۳۸۲ صفحه با شمارگان ۱۱۰۰ نسخه و قیمت ۱۱ هزار تومان منتشر شده است.

این كتاب كه درباره لایب نیتس، فیلسوف مشهور، است با بخش هایی همچون: زندگی و آثار، مابعد الطبیه جواهر: وحدت و فعالیت، نظریه مونادها ، اختیار بشری و اختیار الهی و اخلاق و سیاست همراه است.

همچنین كتاب «نیروی امید» (بر مشكلات دلهره آور زندگی تان غلبه كنید ـ هرچه باشند) نوشته دكتر آنتونی سیولی و دكتر هنری بی . بیلر با ترجمه مریم تقدیسی در ۴۳۸ صفحه با قیمت ۱۲ هزار تومان به چاپ رسیده است.

این كتاب با سه بخش درك امید ، بازسازی امید و با امید موفق شوید، همراه است.

دیگر كتاب تازه منتشرشده انتشارات ققنوس، «پژوهشی در تاریخ ایلام نو» نوشته متیو واترز ترجمه نادر میرسعیدی است كه در ۲۳۷ صفحه با قیمت ۱۱ هزار تومان منتشر شده است.

در یادداشت پشت جلد كتاب می خوانیم: در این كتاب با بهره گیری از اطلاعات كتیبه یی دسته اول به بررسی اوضاع داخلی و روابط خارجی ایلام نو پرداخته شده است.

كتاب «شاهنامه كردی» ترجمه منصور یاقوتی نیز در ۹۶ صفحه با قیمت ۲۸۰۰ تومان به چاپ رسیده است.

سراینده داستان برزونامه یا شاهنامه كردی مثل دیگر داستان های حماسی و پهلوانی مشخص نیست. این داستان سینه به سینه و معمولا در شب های دراز و برفی زمستان و در پای كرسی روایت می شده است.

همچنین كتاب «از دانش تا فرزانگی» (گفتارها و گفت وگوهایی پیرامون فلسفه و ادبیات) از خسرو ناقد در ۲۱۵ صفحه با شمارگان ۱۱۰۰ نسخه و قیمت ۵۲۰۰ تومان به چاپ رسیده است.

این كتاب با بخش هایی همچون: نقش و جایگاه روشنفكران، سازگاری ناسازوار سنت و تجدد ، اندیشمند خطاپذیر ، خردپذیری و خشونت پرهیزی ، ادبیات؛ مدرن ، متعهد یا معاصر و غوغای فوتبال، غربت فلسفه همراه است.

اما از مجموعه «شخصیت های تأثیرگذار» انتشارات ققنوس، پنج عنوان كتاب دیگر منتشر شده است.

«میگل د سروانتس» با ترجمه شیوا مقانلو، «ایندیرا گاندی» با ترجمه مهسا ملك مرزبان ، «فرانكلین د. روزولت» با ترجمه محمدرضا دوست طلب ، «آبراهام لینكلن» با ترجمه فرید جواهركلام و «بنجامین فرانكلین» با ترجمه حسین بحری به چاپ رسیده اند.

15کتاب جدید,اخبار ادبِات,dastan-kootah,وبلاگ,نیلوبلاگ,...
نویسنده : روزبه عقیلی بازدید : 879 تاريخ : يکشنبه 11 تير 1391 ساعت: 14:02

آرشیو مطالب

نظر سنجی

بیشتر از کدام داستان خوشتان آمده است؟

خبرنامه

عضویت

نام کاربري :
رمز عبور :